Tata Nano

Tata Nano

Tata Nano przybywa do Europy.  Na targach w Genewie indyjski producent zaprezentuje swoje tanie auto. W Indiach ten dwucylindrowiec dostępny jest na rynku w cenie 1600 euro, bezpieczniejsza europejska wersja ma kosztować około 5000 euro

Tata Nano

Tata Nano

W Indiach  Ratan Tata nazwał już swoje Nano nowym Volkswagenem, teraz na jego celowniku znalazła się Europa.  Na salonie w Genewie 2009 przedstawiona zostanie europejska wersja najtańszego samochodu świata. Nano ma podbić europejskie rynki jako najtańsze auto na świecie.  Silnik to o mocy 33 KM ma dwa cylindry. samochód waży 580 kilogramów. Przy spalaniu 5 litrów na 100 kilometrów Tata Nano może rozwijać prędkość maksymalną do 105 km/h. Auto produkowane będzie od marca 2009 w Indiach. Tam będzie je można nabyć w cenie 100 000 rupii.

Tata Nano wnetrze

Tata Nano wnetrze

Jest to obecnie  równowartość  1600 euro. W zamian za to otrzymuje się 4 siedzenia i 4 drzwi, ale już nie dostaje sie klapy bagażnika. Tata Nano wyposażone jest również tylko w jedno lusterko zewnętrzne. Radio? Klima? Zapomnijcie. Nano oferuje tylko to co rzeczywiście potrzebne.

tata-nano-siedzenie

tata-nano-siedzenie

Tata Nano kokpit

Tata Nano kokpit

Na rynek europejski Tata Nano będzie musiała być doposażona, ponieważ indyjskie normy bezpieczeństwa i emisji różnią sie od europejskich. Dla Ratana Tata to żadna przeszkoda: “W Genewie zaprezentujemy wersję Nano spełniającą wszelkie europejskie standardy.

Tata Nano tyl

Tata Nano tyl

Jak przyznaje szef koncernu Tata w wywiadzie dla Auto Bild: na początek chce się skoncentrować na rodzimym, indyjskim rynku i sprzedać tam rocznie 500 000 do miliona sztuk, nie tracąc jednak z oczy rynków USA i Europy.

Więcej informacji o nowościach salonu samochodowego Genewa 2009, fotki, filmy, relacja na żywo TUTAJ

źródło: Auto Bild

Tata Nano wnetrze

Tata Nano wnetrze