Samochody Forda to jakość od lat – cieszą się dużym powodzeniem i kupowane są nie tylko jako nowe, ale również rynek tych używanych cały czas działa prężnie. Czy warto wobec tego zdecydować się na używanego Forda?

Benzynowy czy diesel? Combi czy hatchback? Kilkuletni czy mający ponad 10 lat? W komisach samochodowych oraz na portalach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi jest w czym przebierać. Dzisiaj to już nie tylko pojazdy kupione i użytkowane w Polsce, ale również te sprowadzane do nas zza zachodniej granicy, głównie z Niemiec. To powoduje, że wybór jest pokaźny, niemniej jednak trzeba również mieć się na baczności, szukając dla siebie takiego samochodu, który będzie w dobrym stanie technicznym – zgodnym z opisem.

ap3

Kilkuletni diesel najpopularniejszy

Wśród najczęściej wybieranych używanych samochodów Forda znajdują się kilkuletnie diesle, między innymi Fordy Mondeo. W sprzedaży znajduje się wiele modeli i szybko znikają one z ogłoszeń i autokomisów. 4-letni samochód z Ford z silnikiem diesla to idealne połączenie przystępnej ceny oraz bardzo dobrych osiągów i świetnego stanu technicznego i to właśnie takich ofert szukają Polacy najczęściej.

Sprowadzane samochody sprawdzaj dokładniej

W przypadku samochodów sprowadzanych z innych krajów zawsze warto pamiętać o tym, aby dokładnie sprawdzić ich stan – nierzadko zdarza się, że handlarz nie jest rzetelną osobą i okazuje się, że oferowany przez niego samochód tak naprawdę jest powypadkowy, ma gorszej jakości części czy też ma sporo przekręcony licznik. Osoby, które nie mają doświadczenia, powinny poprosić o pomoc specjalistów – pojechanie samochodem do serwisu to najlepszy pomysł. Także warto sprawdzić Centralną Ewidencję Pojazdów, która prezentuje dane techniczne pojazdu, jego historię oraz dokumentację.

Zatem używany Ford to kapitalny wybór dla tych osób, którym nie przeszkadza zakupienie pojazdu z drugiej ręki. Trzeba tylko pamiętać o tym, że będzie to przyszłościowy wybór jedynie wtedy, gdy wybierze się odpowiednią wersję rocznikową oraz silnikową, by cieszyć się z komfortowego, ekonomicznego i przy tym niedrogiego samochodu. Poza tym, gdyby coś działo się z naszym autem, nie tak trudno znaleźć dobre i tanie części do Forda. Warszawa i inne większe miasta to miejsca, w którym z pewnością znajdziemy zamienniki.