Tematem niekończących się dyskusji jest wybór rodzinnego samochodu. I choć wiadomo, że wybór padnie na minivana, to i tak pozostaje jeszcze decyzja w sprawie marki auta. A obecnie na rynku jest z czego wybierać.

Citroen C4 Picasso

W haśle reklamowym producenci podkreślają dynamiczną linię nadwozia, a charakter jego przestronnego wnętrza porównywany jest ze stylistyką loftu. W modelu zastosowano identyfikację świetlną LED zarówno z przodu, jak i z tyłu. Panoramiczna szyba przednia i przeszklony dach zapewniają bardzo dobrą widoczność. Auto zostało pomyślane tak, aby ograniczyć jego szkodliwy wpływ na środowisko. Zredukowano masę pojazdu o 140 kg, zastosowano wiele rozwiązań poprawiających aerodynamikę auta. Silniki Diesla wyposażone są w filtr cząstek stałych, co ma duży wpływ na jakość spalin. Samochód jest wyjątkowo wygodny dla pasażerów, troszkę gorzej wypada jedynie w próbach zwrotności i manewrowania.

Seat Alhambra

„Komfort i wygoda wewnątrz i na zewnątrz” – to jeden ze sloganów reklamowych, który świetnie podsumowuje ten samochód. Seat Alhambra to najlepiej dostosowane auto do wypadów rodzinnych. Spośród innych minivanów wyróżnia je sportowa sylwetka. Wnętrze Alhambry jest niezwykle przestronne. Można je dostosowywać do potrzeb rodziny, chociażby przez dowolne składanie foteli, co daje się zrobić aż na… 32 sposoby! Boczne drzwi przesuwane sterowane są elektronicznie, a szeroka klapa bagażnika umożliwia wygodne pakowanie bagażu. Auto posiada wbudowany system Kessy, który pozwala na otwieranie samochodu bez wyjmowania kluczyka.

seat-alhambra-style_minivan

Producenci zadbali też szczególnie o kierowcę, wyposażając jego fotel w funkcję masażu. Samochód ma wbudowany system rozpoznawania zmęczenia i w odpowiednim momencie, na wyświetlaczu, pojawia się filiżanka z kawą i napis – czas na przerwę.

Toyota Verso

Z reklamy dowiadujemy się, że to najlepszy samochód rodzinny. Choć Toyota Verso nie jest tak przestronna, jak jej pozostali konkurenci w klasie minivanów, to ceniona jest za zwrotność i łatwość manewrowania. Na komfort jazdy wpływa też dobra charakterystyka zawieszenia. Zewnętrzne walory estetyczne podnoszą chromowane listwy, reflektory ksenonowe i światła LED do jazdy dziennej. Auto ma bardzo dobrze rozbudowane funkcje systemu multimedialnego Toyota Touch 2, z jednym z lepszych systemów nawigacji. Na uwagę zasługuje też możliwość ustawiania siedzeń w różnych pozycjach oraz ciekawe rozwiązania przewożenia bagażu.

Opel Zafira

Producenci zapraszają do odkrycia rodzinnego, innowacyjnego auta. Tak reklamowany model Opla, to samochód, który swoim kształtem ma przypominać nowoczesną bryłę pociągu dużej prędkości. 7-osobowa Zafira ma dość eleganckie nadwozie z ciekawymi, chromowanymi detalami i różnymi rodzajami obręczy kół. Wnętrze można dostosowywać do własnych potrzeb, poprzez wiele możliwości ustawiania foteli. Warto zwrócić uwagę na specjalnie zaprojektowaną klatkę auta, która skonstruowana jest tak, aby zminimalizować odkształcenia w razie wypadku.

Teraz czas już tylko na jazdę próbną!