Wielu kierowców zgodnie twierdzi, że samochód jest niczym skarbonka bez dna. Na szczęście wiele wydatków związanych z utrzymaniem pojazdu, takie jak ubezpieczenie, wymiana opon, płynów czy niektórych części, można zaplanować z wyprzedzeniem i przygotować niezbędne środki. Niestety, każdy kierowca z pewnością przyzna, że czasem samochód potrafi odmówić posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie.

Awaria samochodu


Nieprzewidziane wydatki zmorą kierowców

Awarii samochodu zazwyczaj nie da się przewidzieć. Tym samym, nie zawsze od razu dysponujemy określoną sumą pieniędzy, którą musimy przeznaczyć na naprawę pojazdu, a niekiedy jej koszt potrafi w znacznym stopniu obciążyć domowy budżet. Z drugiej jednak strony często trudno odłożyć ten wydatek w czasie, ponieważ wielu z nas sprawne auto jest na co dzień niemal niezbędne.

Rozwiązaniem może być pożyczenie odpowiedniej kwoty od członków rodziny, niemniej nie każdy chętnie z niego korzysta, nie chcąc obciążać nikogo finansowymi konsekwencjami swojego problemu. Alternatywną i zdecydowanie częściej wybieraną propozycją jest zaciągnięcie pożyczki w parabanku, specjalizującym się w udzielaniu krótkoterminowych mikrokredytów.

Jak to działa?

Od pewnego czasu wariant ten zyskuje na popularności, ponieważ firmy prowadzące taką działalność cieszą się coraz większym uznaniem i zaufaniem. Główną domeną funkcjonowania tych przedsiębiorstw jest zapewnienie szybkiego dostępu do potrzebnej w danym momencie sumy pieniędzy, której uzyskanie w tradycyjnych bankach mogłoby się przedłużać z powodu przeprowadzanych w nich licznych procedur.

Aby skorzystać z krótkoterminowego mikrokredytu trzeba być osobą pełnoletnią i posiadać rachunek bankowy. Kwestie formalne natomiast zostały sprowadzone do minimum i ograniczają się do podania podstawowych danych oraz jednorazowego podpisania umowy. Dzięki temu decyzja o udzieleniu pożyczki jest podejmowana już w przeciągu kilkunastu minut, a wnioskowana kwota może znaleźć się na naszym koncie w porównywalnie krótkim czasie.

Ile mogę pożyczyć? Na jak długo?

Pierwsza możliwa do zaciągnięcia suma kredytu zazwyczaj kształtuje się w okolicach kilkuset złotych, jednak rzetelni klienci, którzy regulują zobowiązania w wyznaczonym terminie, za każdym następnym razem mogą starać się o odpowiednio wyższą kwotę. Wszystkie niezbędne informacje, takie jak wspomniana wysokości pożyczki czy okres spłat, a ponadto inne wskazówki oraz porady odnaleźć można między innymi na stronie kredito24.

Dzięki działalności parabanków specjalizujących się w udzielaniu krótkoterminowych mikrokredytów, nagła usterka samochodu wydaje się być mniejszym zmartwieniem. A będące ich domeną minimum formalności, szybka decyzja i niemal natychmiastowy przelew pozwolą w krótkim czasie usunąć skutki awarii, bez nadmiernego obciążania domowego budżetu.

Tomasz Sadowski