“Venga” jest hiszpańskim słowem i oznacza tyle co “chodź” lub “ruszaj”. I Kia Venga wkrótce ruszy! W Polsce już od stycznia 2010! Dla koncernu Kia model Venga jest pierwszym małym vanem opartym na platformie modelu Kia Soul a jej największym atutem jest doskonała ergonomiczność przestrzeni wewnętrznej.

Kia Venga

Kia Venga

Kia Venga oferuje tyle miejsca co samochody segmentu C. Venga ma 4,07 metra długości i 1,60 metra wysokości. Pomieści więc wygodnie nawet bardzo wysokie osoby. Rozstaw kół  Vengi to 2,62 metra, co jest gwarancją dużej ilości miejsca.

Kia Venga wnętrze

Kia Venga wnętrze

Podzieloną w proporcji 60/40 kanapę można złożyć w taki sposób aby osiągnąć zupełnie płaską powierzchnię bagażnika. Przy siedzeniach w normalnym położeniu bagażnik Kia Venga ma pojemność 440 litrów. Ze złożonymi siedzenia pojemność bagażnika powiększa się do 1253 litrów.

Kia Venga bagażnik

Kia Venga bagażnik

Jeżeli chodzi o napęd Kia Venga nie zaskakuje: dostępna będzie z silnikami benzynowymi o mocy od 75 do 115 KM i dwa silniki diesla (1,4 i 1,6 litra). Wszystkie silniki wyposażone w system Stop&Go i spełniają normę Euro-5.
Modele z silnikiem diesla są standardowo wyposażone w 6cio biegową skrzynię biegów (tylko wersja 75-KM w 5cio biegową), wersje benzynowe w 5cio biegowe skrzynie. Model z silnikiem benzynowym 1,6 opcjonalnie może być wyposażony w 4 stopniową automatyczną skrzynię biegów.
Na życzenie Kia Venga może mieć zamontowany szklany dach panoramiczny z elektrycznym sterowaniem.

Kia Venga widok z przodu

Kia Venga widok z przodu

Podobnie jak w przypadku cee’da Kia daje na Vengę gwarancję 7 letnią. 5 lat (lub 150.000 km) na całe auto i 7 lat (lub 150.000 km) na silnik i skrzynię biegów.

Cena podstawowego modelu Kia Venga w Polsce to 39 900 złotych.