Muzzammil (44 l.) z żoną Aasiya (37 l. na tym zdjęciu jeszcze z głową przymocowaną do korpusu)

Muzzammil (44 l.) z żoną Aasiya (37 l. na tym zdjęciu jeszcze z głową przymocowaną do korpusu)

Muzzammil Hassan przybył do Stanów zjednoczonych z Pakistanu 25 lat temu. Spełnił się w jego przypadku prawdziwy “american dream“. Muzzammil pracował jako dobrze opłacany bankier w mieście Buffalo w stanie Nowy Jork, tuż obok pięknych i sławnych w całym świecie Wodospadów Niagara.

On i jego żona byli szczęśliwi, że mogą być Amerykanami, jednak była pewna sprawa, która nie dawała Muzzamilowi spokoju. Chodziło o negatywny odbiór muzułmanów przez większość amerykańskiego społeczeństwa. Szczególnie jego konserwatywna część postrzegała wszystkich muzułmanów, także tych żyjących od lat w USA poprzez pryzmat stereotypów i prymitywnych uproszczeń, jakie tylko mogą się zrodzić w zamkniętym na postęp, pustym, konserwatywnym łbie.

Wszystko to oczywiście jeszcze się nasiliło po zamachu na WTC. Muzzammir martwił się, jak ta negatywna ocena i niesprawiedliwe oceny muzułmanów mogą wpłynąć na rozwój jego własnych dzieci w USA.

Muzzammir postanowił coś z tym zrobić. Zmienić postrzeganie muzułmanów, pokazać jednostki takie jak on sam. Kulturalne, tolerancyjne gotowe do asymilacji pomimo innego wyznania. W taki sposób powstała Bridges TV (ang. Mosty TV).

Mr. Hassan miał nadzieję, że Bridges TV zjednoczy amerykańskich muzułmanów a chrześcijanom pomoże pokonać ich nieuzasadnione uprzedzenia i fałszywe wyobrażenia na temat muzułmanów i ogólnie Islamu.

Telewizja działa ciągle od roku 2004 i w tym czasie zachwycali się nią postępowi intelektualiści w Ameryce i na całym świecie. Jednak Muzzammil ciągle zmartwiony był tym, że mimo jego wysiłków obraz muzułmanina wśród Amerykanów wciąż miał negatywne, obraźliwe wręcz konotacje. Nie łatwo wychować do tolerancji przyzwyczajonego do posiadania niesłusznych, acz własnych poglądów amerykańskiego “rednecka”, który za nic nie dawał się przekonać, że Islam to religia pokoju i tolerancji, potępiająca przemoc wśród swoich wiernych jak i wobec niewiernych.

Tymczasem jednak nadszedł dla Muzzammila Hassana dzień wielkiej próby dla jego własnej toleracji. W styczniu 2009 jego 37 letnia żona Aasiya, która wraz z nim zakładała i prowadziła Bridges TV, złożyła pozew o rozwód. Mizzammil dowiedział się od niej o tym 16 lutego, w budynku głoszącej muzułmańską wersję pokoju i tolerancji Bridges TV.

Muzzammil został postawiony przed trudnym wyborem. Tolerancja czy honor mężczyzny? Zastanawiał się chwilę………. po czym chwycił za nóż,  urżnął swojej żonie głowę i spokojnie, jak przystało na oświeconego i kulturalnego muzułmanina udał się na najbliższy posterunek policji w celu złożenia zeznań.

Jak widać nawet najdalej posunięta muzułmańska tolerancja także ma jakieś swoje granice!

Granica tolerancji

Granica tolerancji

Dokładny opis historii FoxNews:

http://www.foxnews.com/story/0,2933,493645,00.html