Skoda Yeti

Skoda Yeti

Na salonie w Genewie pokazano nowy model Skody o nazwie Yeti Jest to gotowy do seryjnej produkcji model kompaktowego SUV’a.  Skoda Yeti  jest “kompaktowa, sympatyczna i pełna niespodzianek.  Tak przynajmniej twierdzą jej czescy producenci.

Skoda Yeti

Skoda Yeti

Nowy model Skody jest po Fabii, Octavii, Roomsterze i Superbie piątą już linią modelową.  Długi na  4,20 m pięciodrzwiowiec przynajmniej z przodu jest klasycznie Skodą:  przód z długimi lamelami chłodnicy i migdałowymi reflektorami spotykamy także w pozostałych modelach skody.  Kanciasty tył za to jest wyrazem indywidualności.

Skoda Yeti wnetrze

Skoda Yeti wnetrze

Skoda Yeti napędzana jest oszczędnymi silnikami turbo: dwa silniki benzynowe  1.2 TSI o mocy 105 KM  i 1.8 TSI o mocy 160KM. Poza tym dostępne będą 3 diesle  2.0 TDI (110, 140 i 170 KM). Najmniejszy silnik benzynowy będzie dostępny tylko w wersji z napędem na przód, mały diesel w wersjach z napędem na przód lub 4×4.

Skoda Yeti grill

Skoda Yeti grill

Pozostałe wersje silnikowe tylko w wersjach z napędem 4×4.  Oprócz swoich terenowych uzdolnień Skoda Yeti ma mieć także talenty zwierzęcia pociągowego: przy wyjętych tylnych siedzeniach pomieści 1760 litrów bagażu. Poza tym Skoda zapowiada niskie emisje i spalanie. Brak jednak jeszcze konkretnych liczb.

Skoda Yeti wnetrze biegi

Skoda Yeti wnetrze biegi

Nieznany jest również moment wkroczenia Skody Yeti do salonów sprzedaży. Jedyne co zdradza rzecznik prasowy Skody Carmen Barabas to : “w każdym razie jeszcze w roku 2009″

Skoda Yeti tyl

Skoda Yeti tyl

źródło: Auto Bild