Historia modelu Opel Vectra C

Rok 2002 powstał Opel Vectra C.  Najpierw jako hatchback 1,8- lub 2,2-l-benzyna, 122 lub 147 KM; 2,0- i 2,2-l-diesel, 100 lub 125 KM. ABS, EPS i 6 airbagów w standardzie. Klima od serii Comfort 6/02 wprowadzenie 5drzwiowego modelu Vectra GTS. Silniki te same.

7/03 Vectra Caravan i nowy 3,0-l-V6-diesel, 177 KM

12/03 2,2-l-beznyna, 155 KM; 2,0-l-turbo-benzyna,175 KM; i 3,2-l-V6-benzyna, 211 KM

2/04 nowy 2,0-l-diesel, 120 KM; 1,6-l-benzyna, 100 KM

GALERIA ZDJĘĆ OPLA VECTRY C

Opel Vectra C

Opel Vectra C

Słabe punkty – rdzewienie układu wydechowego, co jest juz tradycją u Opla. Problemy z elastycznym łącznikiem wydechu, który wibruje i pęka  (tylko w dieslach) • dość często szwankuje elektronika, zapalające sie bez powodu lampki kontrolne i psujące się wyświetlacze.

Opel Vectra C wnętrze

Opel Vectra C wnętrze

Problemem w Opel Vectra C są wysokie ceny części zamiennych i w porównaniu z innymi autami tej klasy wysokie stawki ubezpieczeniowe. W zamian za to prawdopodobieństwo konieczności naprawy jest dosyć niskie, typowe usterki praktycznie w Oplu Vectra C nie wystepują. Nie wspominamy tutaj o powszechnych problemach z elektroniką – z tym bowiem walczą bezskutecznie wszyscy producenci. Także w Oplu Vectrze C nagle może zapalić się kontrolka silnika, wskaźnik poziomu paliwa wykazywać, że bak jest suchy tuż po zatankowaniu a radio niemiłosiernie trzeszczeć
Od strony mechanicznej za to, Opel vectra jest bardzo solidnym samochodem. Zawieszenia praktycznie się w nim nie słyszy. Silniki także są mało wymagające, tylko diesle niekiedy mają tendencję do brania oleju. W dieslach występują również dziwne efekty turbo. Opel Vectra C w dieslu to pole do popisu dla amatorów chiptuningu.

Pojawiają się również meldunki o częstych przypadkach rdzewienia zewnętrznych elementów układu wydechowego.

opel-vectra-c-wydech-rdza

opel-vectra-c-wydech-rdza

Opel Vectra C to solidne auto, sprawdzające się i mało awaryjne także przy duzych przebiegach

źródło: AutoBild